0409-2
JAK PLÁNOVAT SVATEBNÍ TYPY

NAVLÉKNOUT SNUBNÍ PRSTEN, TO JE VĚDA!

By on 11/11/2015

„Navléknout prsten umí přeci každý, to je hračka.“ řeknete si. Svým způsobem máte i pravdu. Jenže ve svatební den může být vše úplně jinak! A my se na to „Jinak“ spolu s vámi nyní zaměříme:

Úplně nejdůležitější věcí, při problematice navlékání prstenu, je dotyčný prsten vůbec mít! Všichni přece vědí, jak jsou prsteny při obřadu důležité. Každý na ně myslí, každý je připomíná a hlavně:

„Každý si myslí, že na ty krásné kroužky se přeci nedá zapomenout!“

A to je právě ten hlavní problém. Ženich, nevěsta, příbuzní, prostě každý spoléhá na toho druhého. Že je jako Tonda vezme s sebou. Takové domněnky se, dle našich zkušeností, velmi často vymstí!

Svatební limuzína

Příjezd před hlavní vstup do Kostela na Svatém Kopečku.

Přijde vám to nemožné? Vtipné? Divíte se?

„Nedivte!“ Stává se to dnes a denně!

To máte jak s hlídáním dětí, každý o nich ví. Všichni předpokládají, že je někdo hlídá, ale nakonec je ve víru zábavy nesleduje ani jeden z vás. A mrňous? Ten si z vesela vykračuje přesně tam, kam byste nechtěli…
Proto první pravidlo pro navléknutí prstenu zní:

„Dejte bojový úkol – hlídat prsteny – jen jednomu člověku!“

Skutečnou záhadou, vymykající se zdravému rozumu, je neustálá změna průměru prstenů. Zastánci konspiračních teorií by v tom hledali magii, nebo spiknutí vyšších sil. My však našli jiné příčiny, a pokud vám to nevadí, tak rovnou doplníme, do textu níže, celou škálu dalších zajímavých postřehů:

– Tak například: Prsten koupíte příliš brzy před svatbou a v důsledku toho může dojít ke změně rozměru vybraného šperku. Je to stejné, jako s nápisem na ledničce, kdy přejídání zapříčiní změnu velikosti vašeho oblečení. Abychom se však někoho nedotkli tak doplňujeme: Dalším důvodem bývá i nečekaný přírůstek do rodiny, prudký úbytek váhy apod. Potom ten vzácný kroužek ne a ne nasadit, nebo z prstu ten skvost naopak padá.

Předávání prstenů

– Nebo dál: Berete se v odpoledních hodinách po parném letním dnu a tak si ani neuvědomíte, že z těch stresů a veder vám prsty mírně natekly. Sice mírně, ale dost na to, aby váš prst vybraným kroužkem neprošel.
– Můžeme pokračovat: Symbol vašeho svazku jste si již v den nákupu pořídili příliš těsný. Možná vás napadlo: „Třeba trochu do svatby zhubnu a potom bych nechtěla, aby mi prstýnek z ruky padal!“ V tomto případě se snad již nikdo nepozastaví nad rizikovostí takového nápadu.
– Jste nervózní, třesou se vám ruce a partnerka se zároveň dostává do stavu nevědomého napětí.

Není to ze strachu! „Nebojte!“

Je to z radosti a nadšení, že konečně to vše přišlo. V takový okamžik se vám prst partnerky nezdá zdaleka tak rovný a štíhlý, jako jindy.

A tak okolí spíše pobaveně sleduje zápas vás samotných s prstenem, než akt příslibu věčného svazku. Opravdu se nám stal případ, kdy nevěsta musela využít veškerou svoji sílu a um, aby milému prsten navlékla. Tady už si o estetické hodnotě takového zákroku mohl zamilovaný pár nechat jen zdát.

Všechny tyto úskočné triky těchto posvátných šperků jsou však pro fotografa lovnou pastí na skvělé fotky. Baví se oddávající, baví se publikum a potí se ženich s nevěstou. Vše trvá déle, než je běžné a tak není o atraktivní záběry nouze.

„No jo!“ řeknete si. „Tak proč nám radíte? Vždyť přijdeme o krásné fotky?“

Máte pravdu! Tady je proto volba pouze na vás samotných. Třeba se chopíte našeho doporučení jako návodu na lepší svatební fotografie okořeněné o trefné momentky.

Předávání prstenů

Je tu však jedna věc, která svatebním fotkám určitě neprospěje a tou je:

„Špatná technika navlékání prstenů“

Špatná je jakákoli technika navlékání, která znemožňuje fotografii prstenu a umožní spíše zvěčnit vaši paži, rameno či zápěstí. Níže tedy stručný návod na to:

„Jak na to!“

Prsten navlékejte tak, aby byl ve své horní části hezky vidět. Držte ho zespodu – nejlépe dvěma prsty a zároveň dlaní vzhůru, tj. pod prsty partnera. Tímto docílíte vznešeného provedení potřebného úkonu. Prsten je krásně vidět a fotografie se tak vyvedou na výbornou!

Ti největší nadšenci pak mohou zkoušet navlékání symbolů společného života nanečisto. Pěkně doma a v pohodlí. Sami tak možná brzy zjistíte, že to není až taková hračka, jak jste si původně mysleli…

„Co z toho všeho plyne na závěr?“
Přihlaste se do kurzu „AMAKA – navlékání svatebních prstenů“!
„Mějte kamarády, na které je spoleh.“
Nemějte výkyvy ve stravě a změně stavu v posledním půlroce do svatby!
Vyberte si dobrého zlatníka, který vám nebude vnucovat malé prsteny v akci!
Přihlaste se do kurzu pozitivního ovládnutí stresu!
Vybírejte termíny méně rozpálené sluncem!
A hlavně! „Berte naše doporučení s nadhledem a pohodou.“

Přejeme vám pohodový průběh svatebního obřadu a hodně štěstí do života.
Katka a Martin Adamcovi – Tým AMAKA

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

AMAKA
Olomoucký kraj

... Každá svatba je jedinečná a mou snahou je navždy zachytit emoce a detaily tohoto dne. ... Každý pár je jiný a každá svatby vypráví jiný příběh. ... Líbí se mi být jeho součástí. Tento den si zaslouží tolik pozornosti, že mimo fotografii se mu věnuji ještě zde na BLOGU. Svatební foto web najdete na: www.svatebni-fotos.cz a www.olomouc-svatebni-fotograf.cz

KOMENTÁŘE
NOVÉ ČLÁNKY