017-2
JAK PLÁNOVAT SVATEBNÍ TYPY

SVATEBNÍ POLIBEK NENÍ JEN PUSOU Z ULICE

By on 11/11/2015

Svatební totiž patří mezi ty nejdůležitější. Vždyť je to akt fyzického stvrzení vašeho dobrovolného vstupu do stavu manželského! Proto i na tento zlomový okamžik je dobré se psychicky a prakticky připravit. Důležité jsou v tomto ohledu čtyři části:

a) Technika polibku
b) Délka polibku
c) Celkový postoj těla
d) Vzájemný kontakt a úchop

Ano, zní vám to snad až příliš vědecky? Přijde vám to vtipné?
„Mít povědomí o technice svatebního polibku se však všem našim snoubencům rozhodně vyplatilo!“

Svatební polibek

Interiér rytířského sálu na Hradě Bouzov.

Takže rychle k jednotlivým bodům:

a) Technika polibku – Zažili jsme opravdu všelicos, od platonické pusy, až po vášnivé líbání. Běžný polibek, pusa však vypadá na fotografiích nejlépe. Navíc nevěstě přitom zůstane na rtech i její neslíbatelná rtěnka.

Takže postupem „pusou rty na rty“ podpoříte ty nejkrásnější záběry!

b) Délka polibku – tady je to bez debat.

„Čím déle, tím lépe!“

Vteřinový svatební polibek se stává nečekanou zkouškou fotografova postřehu a hbitosti. Délku líbání tedy doporučujeme v rozmezí tří až pěti vteřin. „Nejste si jisti, zda to zvládnete?“ Pak máte o zábavu na dlouhé zimné večery určitě postaráno…

Svatební polibek

Zahrady na Zámku v Bruntále.

c) Celkový postoj těla –

„Patří mezi nejčastější chybu v rámci svatebního polibku.“

Ideální je pozice, kdy stojíte naproti sobě a políbíte se. Jak jednoduché: „Viďte!“ Velmi často se však stává, že se pár přetočí takovým způsobem, že ukážete fotografovi jen svá záda. Nevěsta se pak schová pod rámě ženicha i s celým svatebním polibkem.
Obíhat pak takový pár, v tento choulostivý moment, je téměř nemožné. Hned vedle fotografa může stát kameraman, oddávající a další, takže se polibek opravdu nepodaří zachytit!
„Zalekli jste se?“ Jací že profíci to tady píšou, když nejsou schopni se s tímto vypořádat?

„Profík ale není všemocný!“

My jsme však připraveni téměř na vše:
Jsme týmoví, a tudíž pracujeme dva. Rozmístíme se na obě strany takovým způsobem, abychom mohli zabrat svatební polibek i v nečekaných situacích. Přesto vám radíme:

„Vyhněte se raději takovým nečekaným momentům.“

d) Co s rukama? – Taky častý neduh. Snoubenci jsou tak vystresovaní, že se bojí sami sebe dotknout a tak se políbí bez dalšího fyzického kontaktu. Takové technice chybí na snímcích určitá vřelost. Proto je vhodné uchopit se vzájemně za předloktí, kolem boků, položit dlaně na ramena či paže partnera apod.

Svatební polibek

Exteriér Zámku Hnojice

Věříme, že se vám tento krátký vhled do problematiky svatebního polibku líbil a při jeho nácviku si užijete spoustu legrace a romantických chvilek.

Hezký den přeje Martin a Katka Adamcovi – tým AMAKA
Martin a Katka

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

AMAKA
Olomoucký kraj

... Každá svatba je jedinečná a mou snahou je navždy zachytit emoce a detaily tohoto dne. ... Každý pár je jiný a každá svatby vypráví jiný příběh. ... Líbí se mi být jeho součástí. Tento den si zaslouží tolik pozornosti, že mimo fotografii se mu věnuji ještě zde na BLOGU. Svatební foto web najdete na: www.svatebni-fotos.cz a www.olomouc-svatebni-fotograf.cz

KOMENTÁŘE
NOVÉ ČLÁNKY