IMG_5815
CENA SVATBY

CHTĚLI JSME PRO VÁS SVATEBNÍ KALKULAČKU NA MÍRU

By on 21/09/2015

Ano chtěli a dokonce ji i máme na našem webu www.svatebni-fotos.cz.

Máme ji však skrytou! Proč?

Mysleli jsme, že vás – nevěsty a budoucí novomanžele potěší, když si budete moct přesně určit cenu vaší svatby. Že oceníte otevřenost, rovné podmínky pro všechny a zároveň tu úžasnou variabilitu svatební kalkulačky, kde si cenu můžete operativně dolaďovat přesně dle vašich představ.

0020

Poetické místo v zahradě Zámku Náměšť na Hané.

Věděli jsme a víme, že jedním z velmi často probíraných témat jak mezi fotografy, tak i mezi budoucími snoubenci, je cena svatby. Konkrétně pak její výše a způsob nacenění zakázky: Co bude obsahem, co vlastně můžete očekávat, skryté položky a poplatky některých kolegů apod.

Na fórech jsme se tu a tam setkávali s kritikou nevěst, které prý nemají možnost zhlédnout ceník přímo na stránkách fotografa, a tak se musí složitě dotazovat na nacenění svatby po emailu.

S ohledem na výše uvedené a pro řadu dalších důvodů jsme se rozhodli zadat požadavek na vytvoření kalkulačky skvělému programátorovi s přezdívkou „Profectus“, který vypadal zhruba takto:

– Možnost volit si slevu na konkrétní den (všední dny levnější, víkendy dražší)
– Mít možnost volit si počet hodin přítomnosti fotografa – každá hodina měla jinou hodnotu
– Kde zákazník může předběžně určit počet retuší, ručních převodů apod.
– Kde bude vidět předpokládaný počet vyhotovených fotografií
– Kde byste měli možnost podívat se i na cenu za tisk, fotoknihu apod.
– Možnost zabudovat slevu na hodiny přítomnosti fotografa
– Kde by bylo počítáno přesně s cenou za vzdálenost (výhoda pro místní)

0008-2

Položek bylo mnohem více a vznikl tak velice pestrý systém s nabídkou všeho co si jen klient může přát.
Jaký byl však vývoj situace po spuštění?

„Světe div se!“

Rovný přístup a průhlednost nabídky nás začala znevýhodňovat oproti konkurenci. Ta často nabízela a nabízí nesmyslné reklamní triky jako:
– Všechny svatební fotky vám vyretušujeme – ale kdo to kdy viděl, retušovat vše ručně. To máte desítky hodin práce.
– Cesta zdarma – ano, snad, možná. Většinou je však cesta již započítaná v ceně zakázky.
– Svatební focení zdarma – tato námi nalezená nabídka přesáhla vše! Focení sice bylo zdarma, ale lidé pak museli platit za svatební fotky.

Opět by se dala uvést celá řada dalších příkladů, ale chytrý čtenář se jistě dovtípí sám. Proto jsme byli nuceni zobrazování kalkulačky aktuálně pozastavit, než prověříme v čem je vlastně zakopaný pes.

0011

No, mrzí nás to – tolik práce, investic a nakonec snoubenci více ocení staré dobré dotazování po emailu. Každopádně úplně to nevzdáváme, kalkulačka je v současné chvíli skrytá a po dohledání přesných důvodů „neúspěchu“, bychom ji časem opět rádi spustili.

V současné chvíli tak můžete poptávat cenu, buď na adrese:

http://www.svatebni-fotos.cz/cenik/
nebo
http://www.svatebni-fotos.cz/kontakty/

kdy jsme momentálně vytvořili systém naceňování, který je něco mezi dřívějším balíčkovým programem (standard, komplet…) a svatební kalkulačkou (hodinovou sazbou).

Budeme se tedy těšit na vaše připomínky a dotazy.
Hezký den a hodně pohody přeje Martin a Katka Adamcovi – Tým AMAKA

 

 

 

 

 

 

Níže uvádíme výtažek podrobné vysvětlení toho, proč jsme chtěli svatební kalkulačku zavést. Text je neúplný, ale jádro našeho záměru je v něm určitě vystiženo:

Dřívější ceníky vycházely z pojmenování: minimum, standard, komplet apod. Mysleli jsme, že takto nastavený systém bude pro nevěsty přehledný. Bylo v něm zahrnuto orientačně i časové rozvržení, počet fotografií apod. Stále častěji však docházelo k nedorozumění. Například časový rozvrh byl neúměrně prodlužován, nebo naopak některé nevěsty měly program standard až příliš rychle absolvovaný, a tak na tom byly přeci jen „tratné“.

S postupem času se budoucí novomanželé stále častěji také ptali na to, co je přesně obsahem programu: „Může být v programu standard nafoceno i krájení dortu?“; „Co když se první tanec časově velmi posune?“; „Když budu mít krátký a malý obřad, stihnu pak v programu minimum i portrétní focení?“

Jak potom reaguje takový fotograf? Vysvětluje a vysvětluje a někdy se nemůže dobrat pro snoubence uspokojivého řešení. Také přemýšlí nad tím, že u nevyužitého času by měl nevěstě slevit, a pokud je rozsah překročen, tak zase zdražit? S prodlužujícím se časem totiž roste i pracnost zpracování zakázky samotné. Úkolové sazby tak v praxi přinášely spoustu otazníků.

To se nám přestalo líbit. Nechtěli jsme, aby některé nevěsty byly v rámci programů „tratné“ a jiné měly nad rámec fotografií a práce. Nechtěli jsme, jako někteří kolegové, cenit svatbu „od oka“, tj. podle počtu hostů, lokality apod. Chtěli jsme pro vás férový a přehledný systém. Chtěli jsme, abyste měli přesně to, co si přejete. Proto jsme pro Vás zavedli, myslíme v ČR unikátní, systém svatební kalkulačky AMAKA.

Z toho analogicky plyne řada výhod. Například program standard je pro vás otázkou dvou hodin? Jak je libo, více platit nemusíte. Nemusíte se přizpůsobovat dřívější univerzální sazbě tří až čtyř hodin.

Chcete vtěsnat do hodiny obřad i portrétní focení? Není problém, neomezujeme se jako dříve na to, co je obsahem programu. Vše si volíte vy. Může vás být třeba jen pět, včetně hostů, takže obřad zvládnete za dvacet minut a ještě máte skoro tři čtvrtě hodiny na portrétní focení.

„Aha,“ řeknete si, „ale co když to bude delší, co když tam budou prostoje fotografa v rámci oběda, to pak určitě bude velmi nevýhodné.“

Můžeme vás uklidnit – nebude. Časové určení jsme nastavili tak, že na tom budete lépe než dříve. Každá hodina má totiž nastavenou jinou finanční hodnotu, tj. systém je postaven tak, aby vycházel cenově příznivěji, než dřívější programy.

Nejedná se tak z naší strany o „chytračení“, ale naopak o krok směrem k vám, našim budoucím zákazníkům. Máme upřímnou snahu ušetřit vaše peníze a přizpůsobit tak optimálně i čas naší práce a zpracování vaší zakázky k oboustranné spokojenosti.

Těšíme se na vaše reakce, a pokud budete mít chuť, tak si klidně můžete u nás vyzkoušet nacenit právě ten Váš svatební den, stačí nám napsat, pošleme vám „tajný“ odkaz.

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

AMAKA
Olomoucký kraj

... Každá svatba je jedinečná a mou snahou je navždy zachytit emoce a detaily tohoto dne. ... Každý pár je jiný a každá svatby vypráví jiný příběh. ... Líbí se mi být jeho součástí. Tento den si zaslouží tolik pozornosti, že mimo fotografii se mu věnuji ještě zde na BLOGU. Svatební foto web najdete na: www.svatebni-fotos.cz a www.olomouc-svatebni-fotograf.cz

KOMENTÁŘE
NOVÉ ČLÁNKY