0318-2
NAŠE FILOZOFIE SVATEBNÍ TYPY

SVATEBNÍ DAR VAŠICH EMOCÍ

By on 17/11/2015

Aneb: „Když se lidé usmějí, velmi fotkám prospějí“.

Vzpomeňte si na tu chvíli, kdy si prohlížíte stará alba. Ty malé obrázky vás zas a znova něčím potěší a zahřejí u srdce. Někdy vás osloví dokonalost pojetí celé fotografie, tj. u snímků pečlivě připravovaných a stylizovaných, kdy výstupem je spíše umělecké dílko, než touha zaznamenat vás v čase a prostoru. Jindy má pro vás velkou hodnotu právě daný okamžik a situace. Myslíme tím bezprostřední prožitek toho, co už dávno odvál čas. A třeba právě pro tuto schopnost návratů v čase, mají Japonci fotografii tak rádi a fotí vše, co se kolem nich mihne. Nezapomínejte proto na pravidlo:

„Emoce na fotografiích jsou vaším strojem času!“

Lidé si opravdu cení síly daného okamžiku, toho neopakovatelného projevu pocitů a momentů. Pokud si najdete takovou chvilku, vaše vzpomínky se vynoří a vy tak můžete znovu slyšet blahopřání vaší kamarádky, cítit vůni parfému milého, nebo si vzpomenou na vtipná gesta strýčka Bureše.

 

Svatební emoce

Vystup z kostela ve Zlatých Horách.

Přáli bychom si, aby pro vás byly i naše fotografie takovou milou vzpomínkou a výletem do minulosti. Výletem, který vám vždy vykouzlí poetickou chvilku.

„A co pro to udělat?“

Až přijde ten velký den, tak stačí, když budete sví. Je určitě dobré pročíst si dopředu nějaká ta doporučení a zorganizovat si den, aby vše klaplo. Ale potom?

„Je lepší věnovat se sobě, kamarádům a užívat si tak každou chvíli.“

Nemusíte vůbec bláznivě dovádět, když takoví nejste. Můžete klidně jen tak stát a nedělat nic. Po letech se na fotky podíváte a řeknete si:

„Jééé, to jsem opravdu já, takový jsem byl!“
„Jen jsem stál a nic nedělal! To je úžasný, jak je to krásně zachycený!“

„Uvědomujete si, že nemůžete vůbec nic zkazit?“ Je to obrovsky uvolňující pocit, který vám opravdu dává křídla. Všechny ty články, které tu píšeme, mohou pomoci, mohou inspirovat a mohou pobavit. Určitě však nezapomínejte, že:

„Tvůrci vašeho svatebního dne jste vy sami!“

Proto cílem kvalitního fotografa není koordinovat vaši zábavu, váš styl projevu. Fotograf nemá řešit organizaci svatby jako takové. Hlavní metou fotografa má být zachycení neopakovatelných, autentických okamžiků v té nejlepší kvalitě!

První část odpovědi tedy zní:

Pokud chcete super svatební fotky, tak buďte sami sebou a pořiďte si kvalitního fotografa!“

Svatební emoce

Druhá důležitá podmínka pak na sebe nenechá dlouho čekat a bude na vás tlačit hned po zaslání fotografií pro výběr. Nepropadejte však iluzi a panice!

„V ten moment vybírejte obrázky nejen dle vkusu a očima, ale i srdcem a podle citu!“

Rozchechtaná teta Běta, uplakaná neteř, naštvaná tchýně – vždyť na takové záběry se nejraději vzpomíná. To vše nás přirozeně vede k zamyšlení:

„Jak ale máte poznat kvalitní svatební fotografii?“

Hraje v tom roli technická kvalita, krásně aranžovaná fotografie, nebo snad dobře zvládnutá oblast reportáže?
Otázka na toto téma je složitější a přesahovala by rámec tohoto článku, každopádně dovolujeme si tvrdit, že:

„Reportáž zachycující důležité svatební momenty, je srdcem výborné práce fotografa!“

Ať už tomuto tvrzení budete věřit nebo ne, tak na reakcích vašeho okolí bude znát, jak povedené snímky máte. Závěrem si přeci jen neodpustíme vám připomenout alespoň jednu poučku:

„Skvělá svatební fotka je taková, kterou budete mít i po letech rádi a ke které se budete vždy s potěšením vracet.“

Svatební emoce

A nezapomínejte ještě na jedno:

„Vy jste ti kouzelníci, kteří spoluvytváří uměleckou hodnotu svatebních vzpomínek!“

Fotograf je pak ten, který to vše má podpořit. Má předvídat – být technicky zdatný tak, aby z dané chvíle vytěžil co nejvíce. Má být dravý, aby mu nic neuniklo a zároveň taktní, aby nezasáhl dříve, než vzácný okamžik nastane. A přesně takové propojení umožní záběry, které vás po letech dokážou rozesmát i hezky rozplakat.

„A o to přeci jde!“

V kontrastu k tomu si prosím uvědomte, že nejde o zachycení spousty póz na nepřeberném množství míst, tj. o kvantitu různorodosti. Myslíme si, že vy sami hledáte právě tu kvalitu dojmu, atmosféry a síly prožitku.

„Najděte tedy u fotografa tento styl!“

A věříme, že pak budete s výsledkem určitě spokojeni.

Hezký den a hodně pohody při svatebním reji…
Katka a Martin Adamcovi – tým AMAKA

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

AMAKA
Olomoucký kraj

... Každá svatba je jedinečná a mou snahou je navždy zachytit emoce a detaily tohoto dne. ... Každý pár je jiný a každá svatby vypráví jiný příběh. ... Líbí se mi být jeho součástí. Tento den si zaslouží tolik pozornosti, že mimo fotografii se mu věnuji ještě zde na BLOGU. Svatební foto web najdete na: www.svatebni-fotos.cz a www.olomouc-svatebni-fotograf.cz

KOMENTÁŘE
NOVÉ ČLÁNKY