0004
NAŠE FILOZOFIE SVATEBNÍ TYPY

ČÍM VÍC SI SVATBU UŽIJETE, TÍM LEPŠÍ FOTKY BUDETE MÍT!

By on 10/11/2015

Rituály, tradice, symboly, to vše je hluboce vryto do naší duše, do systému našich potřeb. Tyto opěrné body nám jsou pomocnou berličkou v těžších chvílích života a připomínkou našich přání, vizí a předsevzetí. Není tedy náhoda, že právě svatba samotná krásně zapadá do pohádkového světa plného takových výjevů, které hrají na struny našich podvědomých přání, tužeb, ale i obav.

Pro člověka samotného je velmi důležité si do hloubky prožít zlomové okamžiky v jeho životě. Může se k nim vracet, a tak se neustále upevňovat v rozhodnutí která učinil. Každá volba nemusí být na věky věků správná, ale v daný okamžik takovou určitě byla, a proto i vzpomínky na ni mohou být dokonalé…

„Zdá se vám, že jsme začali až příliš psychologicky?“

Máme k tomu dobré důvody. Hodnota svatební fotografie se totiž, krom jiného, odvíjí od schopnosti fotografa zachytit emotivní chvilky, prožitkové momenty a klíčové situace.

0009

 

Nafotili jsme desítky svateb a tu tam jsme byli „donuceni“ přemýšlet, proč zrovna Ta jedna svatba je o úroveň lepší, než Ta druhá…
Vždyť se vždy snažíme stejně! Máme stejnou techniku! Nakonec i podmínky jsou mnohdy velmi podobné!

„Tak v čem je tedy zakopaný pes?“

Téměř vědeckou analýzou jsme došli k závěru, že vy sami jste tím „zakopaným psem“. Vaše schopnost zastavit se a užít si klíčové okamžiky, být sami sebou, nebát se projevit, nenechat se rozptylovat časovým skluzem, nebo neklást si příliš vysoké nároky na sebe samotné… To vše se na snímcích odrazí. Je to na nich dokonce tak patrné, že se tím tvoří rozdíl mezi dobrou a mistrovskou prací fotografa.

„Tak pokud tedy My jsme ti tvůrci mistrovské práce, tak k čemu mistr fotograf?“ ptáte se.

„Nebojte!“ fotograf má co dělat:
Měl by předvídat tu pravou chvíli a vhodné místo pro zmáčknutí spouště. Měl by vás upozornit na to, že váš klid a vaše osobitost kvalitu fotek jen podpoří a nakonec při třídění by měl poznat, které fotografie jsou ty „dokonalé“.

„Budete se divit, ale spousta fotografů nepozná dobrou fotku, i kdyby je praštila do nosu.“

 

Skupinka

Proto naše rada zní: Pořádně si vše připravte a zorganizujte dopředu! Ve svatební den si však užívejte „sladkého nic nedělání“. Zapomeňte na čas, nevšímejte si někdy nevhodných poznámek milých hostů, nedělejte si starosti z nečekaných nástrah osudu a hlavně:

“Buďte sví!“

Nemusíte u toho zrovna výskat a juchat. Stačí se jednoduše zastavit a vnímat to, jak se cítíte, jaká je kolem vás atmosféra a jak moc máte rádi jeden druhého.

Hezký den a hodně štěstí do života přeje Martin a Katka – tým AMAKA

Svatební polibek

 

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

AMAKA
Olomoucký kraj

... Každá svatba je jedinečná a mou snahou je navždy zachytit emoce a detaily tohoto dne. ... Každý pár je jiný a každá svatby vypráví jiný příběh. ... Líbí se mi být jeho součástí. Tento den si zaslouží tolik pozornosti, že mimo fotografii se mu věnuji ještě zde na BLOGU. Svatební foto web najdete na: www.svatebni-fotos.cz a www.olomouc-svatebni-fotograf.cz

KOMENTÁŘE
NOVÉ ČLÁNKY