0267
JAK PLÁNOVAT

CHCI POKLIDNOU A DOKONALOU SVATBU!

By on 09/11/2015

Věřte nám:

„Je naprosté minimum svateb, kde se podaří tomuto předsevzetí dostát.“

Ono z té spousty závazků, které si snoubenci plánují, je právě poklidná svatba spíše snem než realitou.
Pokud tedy patříte do úzké skupiny odvážlivců, kteří by chtěli svatbu v poklidném duchu, tak pro vás máme pár základních doporučení:

„Omezte vaši touhu stihnout vše!“

Opravdu svatební den není nafukovací, a tak když plánujete například tento komplet:
Focení v rámci výletu po okolí, natočení krásného videa, vystoupení skupiny „Hraj, jak umíš“ a nakonec moderovaný večer s úkoly pro hosty a pro vás, tak vězte, že z takové náplně dozajista vznikne svatební maraton a ne poklidná svatba.
Poklidná neznamená nudná, to zase ne. Spíš je to taková svatba, kde máte čas si vše užít, promluvit si s pozvanými kamarády, v klidu se najíst, pobavit se nad vtípky a překvapeními, které pro vás příbuzní nachystali apod.

Svatební salóny, kadeřnice, zlatnictví – využijte možnosti naší propagace.

Na základě zkušeností tedy připomínáme:

„Více hostů = více potřebného času.“

– Čím více svatebních hostů, tím časově náročnější focení skupin, organizace, přesuny… Prodlužuje se délka oběda, čtení přáníček a předávání dárečků. Chápeme, zrovna ty dárky mohou dostat prostoru víc než dost, ale se vším je dobré dopředu počítat.

„Obřad a hostina na jednom místě je ideální.“

– Zjednodušte prostorové vymezení svatebního dne. Pokud máte obřad, hostinu, focení a nocleh na jednom místě, tak je to naprosto ideální. Spousta klientů si právě takové rozložení velmi pochvaluje.

„Kvalitní harmonogram a svatební koordinátor je základ.“

– Všechny dopředu informujte o tom, kdy, kde a co bude probíhat. Lidé tak nemají pocit, že se organizace rozpadá, nebudou odcházet právě ve chvíli, kdy se chystáte na focení skupin, krájení dortu, první tanec apod.
– I z tohoto důvodu doporučujeme, alespoň z řad příbuzných, nějakého schopného koordinátora, který lidi nasměruje. V tomto řešení se ukrývá jedna velká výhoda: Všichni daného člověka znají a důvěřují mu.

„Nechejte si časové rezervy.“

– Nechejte si v harmonogramu časové mezery. Většinou se tu a tam něco posune a pak se můžete dostat do zbytečného stresu. S tím právě souvisí správný odhad náročnosti jednotlivých částí svatebního dne. Například líčení s česáním se někdy protáhne až na dvě hodiny. Samotné přejezdy také něco zaberou…

„Vybírejte termíny mimo sezónu a na méně lukrativních svatebních místech.“

– Určitě se tedy vyplatí poohlídnout po termínech, kdy neřádí ta nejkrutější svatební sezóna. Všude je větší klid, více prostoru pro vás, pro fotografa, pro svatební hosty a nakonec i pro parkování. Další výhodou je i možná úspora, protože v tomto období bývají často slevy na vše možné.
– Vybírejte takové lokality, které nejsou až příliš známé. Krásně může být i jinde a ani nejkrásnější hrad vám nezaručí ten nejlepší prožitek svatební chvíle. Takže pokud v hlavní sezóně, tak potom na méně známých místech.

A rizika samotného svatebního focení s ohledem k časové náročnosti?

„Nechtějte stihnout všechny varianty fotek.“

„Svatební kamera prodlužuje portrétní focení.“

– Zvažte, kolik budete chtít aranžovaných fotografií, kolik reportážních, jaké množství skupinek… Velké „využití“ fotografa může znamenat i to, že vás svatební hosté téměř neuvidí a v případě, že plánujete zajímavé svatební video, tak se celková doba dále prodlužuje o třetinu až polovinu.

„Místa na focení, počet skupin, délka obřadu – to vše určuje náročnost.“

– Není možné stihnout vše, ale vše je na domluvě. Někdo raději romantické fotky plné pohody na jednom nebo dvou místech, jiný raději několik lokalit a z každé dva, tři snímky. To je vždy na společné domluvě, jak vše dořešíme. Častou chybou je chtít všechno dokonalé. To pak v prvé řadě unaví vás samotné, potom hosty a nakonec i svatbu samotnou…

„Častou chybou je chtít všechno dokonalé.“

Neobsáhli jsme určitě vše. Každopádně jsme se pokusili nastínit to hlavní, co může ohrozit vaši pohodu a váš prožitek vysněného dne „D“. V dalších článcích se budeme věnovat jednotlivým tématům podrobněji, uvedeme veselé příhody z praxe a spoustu dalších zajímavostí.

Hezký den Katka a Martin

TAGS
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

AMAKA
Olomoucký kraj

... Každá svatba je jedinečná a mou snahou je navždy zachytit emoce a detaily tohoto dne. ... Každý pár je jiný a každá svatby vypráví jiný příběh. ... Líbí se mi být jeho součástí. Tento den si zaslouží tolik pozornosti, že mimo fotografii se mu věnuji ještě zde na BLOGU. Svatební foto web najdete na: www.svatebni-fotos.cz a www.olomouc-svatebni-fotograf.cz

KOMENTÁŘE
NOVÉ ČLÁNKY